A szlovén csapat elindult Phjongcshangba
- 2018.02.07. 13:15
- Fehérvárav19
A Fehérvár AV19 játékosai, Ales Music és Luka Vidmar is tagjai a 2018. évi téli olimpiai játékokon részt vevő szlovén válogatottnak.
Kilenc EBEL-játékossal a soraiban indult el Dél-Koreába Kari Savolainen csapata kedden. A kapusok közül a Salzburg hálóőre, Luka Gracnar, a támadók közül az alsóházban is érintett Graz 99ers (Ken Ograjensek), a Dornbirn (Ziga Pance), az EC VSV (Miha Verlic) és a Fehérvár AV19 (Ales Music) játékosai érintettek, míg a védőket Luka Vidmar mellett az EC KAC (Mitja Robar) és tartalékként az EC VSV hátvédje, Miha Stebin erősítik. Az EBEL-hez a jelenlegi játékoson kívül még több szállal is kötődik a nemzeti csapat, az együttes másodedzője, Nik Zapancic 2009-ig az Olimpija Ljubljanát erősítette, míg több játékos is szerepelt korábban az osztrák ligában, köztük Ales Krajnc, aki a 2010/2011-es évadban a Fehérvár AV19-ben játszott. A magyar bajnokságot tartalékként Anze Ropret, az UTE támadója képviseli, a teljes keret pedig ide kattintva érhető el.
A nemzeti csapatra három mérkőzés vár a csoportkörben, február 14-én az USA, február 16-án az orosz válogatott (olimpiai színekben), míg február 17-én Szlovákia lesz az ellenfél.
Hannu Järvenpää, csapatunk vezetőedzője beszélt a két játékos olimpiai szerepléséről: „Két játékosunk esik ki az Olimpia miatt, Ales Music és Luka Vidmar. Egyértelműen figyelnünk kell a játékosok létszámára az együttesben, de a végső cél a csapat sikere. Természetesen nehéz, ha két csapattag nincs velünk, ez nem is kérdés, de az előttünk álló mérkőzésekre kell koncentrálnunk. Örülünk Ales és Luka szereplésének, hiszen büszkeséggel tölt el minket, hogy olyan játékosokat tudhatunk a sorainkban, akik az Olimpián képviselik az országukat.”
A hátvéd és támadó a tervek szerint február 24-én, a Villach elleni találkozón csatlakozik újra a Fehérvár AV19 keretéhez.
A Fehérvár AV19 nevében sok sikert kívánunk Szlovénia válogatottjának a megmérettetéshez!